Agentura pro rozvoj Broumovska http://www.aprb.broumovsko.cz/ Tue, 23 May 2017 05:00:57 +0000 cs-cz Pozvánka na benefiční koncert Jaroslava Svěceného http://www.aprb.broumovsko.cz/fundraising/pozvanka-na-beneficni-koncert-jaroslava-sveceneho.html http://www.aprb.broumovsko.cz/fundraising/pozvanka-na-beneficni-koncert-jaroslava-sveceneho.html Hudební festival Za poklady Broumovska odstartuje benefiční koncert houslového virtuosa Jaroslava Svěceného a kytaristy Miloslava Klause, který se uskuteční v pondělí 1. května 2017 od 18 hodin v sále Dřevník v zahradě broumovského kláštera.

Koncert symbolicky zahájí již 12. ročník hudebního festivalu Za poklady Broumovska, který ve dnech 1. 7. – 2. 9. 2017 přivítá v broumovských kostelích řadu významných umělců z oblasti klasické hudby.
Celý výtěžek koncertu bude věnován na podporu hudebního festivalu Za poklady Broumovska.

Program:

Nicolo Paganini: Sonáta č.1 - Introduzione, Allegro maestoso, Rondoncino. Allegro
Nicolo Paganini: Cantabile
Jaroslav Svěcený: Paganiniada
Nicolo Paganini: Duo č.6 a-moll - Romanze. Larghetto amabile, Polonese mosso
Mauro Giuliani: Menuet
Nicolo Paganini: Duo č. 10 d-moll - Andante sostenuto, Allegro spiritoso
Filippo Gragnani: Sonáta op.8 č.2 C dur - Adagio, Polacca. Allegro
Bedřich Smetana: Vzpomínka a Nevinnost
Gabriel Fauré: Pavana
John Williams: Main Theme (z filmu Schindlerův seznam)
Astor Piazolla: Ave Maria

Vstupné:

990 Kč / exkluzivní místo, podepsané CD a osobní setkání s Jaroslavem Svěceným

690 Kč / podepsané CD

290 Kč

www.zapoklady.cz

ZPB2017 logo

]]>
jarekb@broumovsko.cz (Jaroslav Betáš) frontpage Thu, 02 Mar 2017 10:13:41 +0000
Dobročinný večer pro Broumovsko se koná 2. června 2017 http://www.aprb.broumovsko.cz/fundraising/save-the-date-2.6.2017.html http://www.aprb.broumovsko.cz/fundraising/save-the-date-2.6.2017.html Výborné jídlo, výběr nejlepších vín ze Salonu vín ČR, příjemný hudební doprovod a dobrá vůle každoročně doprovázejí tradiční Dobročinný večer pro Broumovsko. V pátek 2. června 2017 proběhne v Opatských sálech broumovského kláštera 14. ročník tohoto filantropického večera na podporu grantového programu „Máme rádi Broumovsko“.

Zábavný večer, jehož smyslem je snaha o společný rozvoj regionu, organizuje společnost Pro rozvoj Broumovska. Ochutnávku kolekce ze Salonu vín ČR svým odborným výkladem povede someliér Marek Babisz. Každý rok je součástí večera dražba zajímavých umělecký předmětů, obrazů, fotografií a hand-made výrobků v rámci tiché aukce. Ti nejodvážnější se mohou zapojit do aukce veřejné. Výtěžek z aukcí je věnován grantovému programu „Máme rádi Broumovsko“, který pomáhá projektům pro děti a mládež místních organizací či jednotlivců.

Na Dobročinný večer pro Broumovsko navazuje sobotní veřejná ochutnávka vín na nádvoří
a v zahradě broumovského kláštera - Vinum et Cetera. I s touto oblíbenou akcí se pojí doprovodný hudební program a příjemná atmosféra, kterou si přijíždějí vychutnat lidé z regionu i ze vzdálenějších míst.

DVPB 2017

]]>
jarekb@broumovsko.cz (Jaroslav Betáš) frontpage Thu, 09 Feb 2017 14:01:18 +0000
Výtěžek z benefičního koncertu Pavla Šporcla putuje na podporu festivalu Za poklady Broumovska http://www.aprb.broumovsko.cz/kultura/vytezek-z-beneficniho-koncertu-pavla-sporcla-putuje-na-podporu-festivalu-za-poklady-broumovska.html http://www.aprb.broumovsko.cz/kultura/vytezek-z-beneficniho-koncertu-pavla-sporcla-putuje-na-podporu-festivalu-za-poklady-broumovska.html Vyprodaný sál Dřevník v Klášteře Broumov v neděli 1. května přivítal houslového virtuosa Pavla Šporcla, který zde svým benefičním koncertem symbolicky zahájil 11. ročník festivalu klasické hudby Za poklady Broumovska.

Festival bude oficiálně odstartován 2. července v 18 hodin zahajovacím koncertem v otovickém kostele sv. Barbory. Nedělní benefiční koncert Pavla Šporcla byl symbolickým zahájením festivalu a výtěžek z koncertu, více než 50 tisíc korun, poputuje právě na podporu 11. ročníku festivalu. Ten opět nabídne desítku letních podvečerních koncertů českých i zahraničních umělců v deseti kostelích tzv. broumovské skupiny kostelů.

"Pro mě je velikou ctí, že jsem opět součástí tohoto krásného festivalu a že mám dnes vlastně takový broumovský debut. Na festivalu jsem hrál několikrát, přímo v Broumově ale nikoliv. Moc jsem se na dnešní koncert těšil a jsem rád, že jsem vůbec dorazil, podmínky na silnicích nebyly úplně ideální. Jsem potěšen, že si společně můžeme užít tento krásný, jarní podvečer s překrásnou hudbou Johanna Sebastiana Bacha, jehož hudba je mému srdci možná i nejbližší," sdělil Pavel Šporcl publiku ve vyprodaném Dřevníku.

První ročník benefiční akce uspořádala Agentura pro rozvoj Broumovska. "Naším cílem je, aby se festival dále rozvíjel a dával prostor krásné hudbě v podání předních českých i zahraničních interpretů. Proto jsme letos ve snaze stabilizovat a zvýšit různorodost finančních zdrojů festivalu uspořádali tento benefiční koncert, jehož výtěžek je určen právě letnímu festivalu. A jsem také rád, že prvním interpretem tohoto, věřím, do budoucnosti tradičního koncertu, je Pavel Šporcl. Ten s festivalem sympatizuje již několik let. Symbolicky zasedá v jeho čestné radě a jeho dva festivalové koncerty se těšily nebývalému zájmu diváků. Jeho přízně si nesmírně vážíme a děkujeme," uvedl Jan Školník, ředitel Agentury pro rozvoj Broumovska, která festival pořádá.

Aktuální informace o festivalu najdete na webu www.zapoklady.cz nebo na facebookovém profilu festivalu. Festival letos podpořili partneři MND, VEBA, textilní závody a.s. a Raiffeisen Leasing, Královéhradecký kraj, Královéhradecká diecéze a místní farnosti, město Broumov, Benediktinské opatství sv. Václava v Broumově, Podnikatelský klub Broumovska, Dobrovolný svazek obcí Broumovsko, Region Broumovsko, Státní fond kultury ČR a místní živnostníci a podnikatelé, kteří přebírají patronát nad koncerty ve svých obcích.

]]>
jarekb@broumovsko.cz (Jaroslav Betáš) frontpage Tue, 03 May 2016 11:33:47 +0000
Broumovský klášter žil po celý rok bohatým kulturním programem http://www.aprb.broumovsko.cz/kultura/broumovsky-klaster-zil-po-cely-rok-bohatym-kulturnim-programem.html http://www.aprb.broumovsko.cz/kultura/broumovsky-klaster-zil-po-cely-rok-bohatym-kulturnim-programem.html Multižánrové hudební večery českých i zahraničních umělců, výstavy současných výtvarníků a sochařů, koncerty klasické hudby v broumovských kostelích. To vše nabídl během loňského roku broumovský klášter svým návštěvníkům, díky grantu z Norských fondů.

Téměř pět tisíc návštěvníků se během roku 2015 zúčastnilo kulturních akcí pořádaných v rámci projektu Klášter Broumov – živé evropské centrum kultury a vzdělávání, podpořeného grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska.

Největší zájem zaznamenal hudební festival Za poklady Broumovska, který v červenci a srpnu nabídl deset koncertů klasické hudby v deseti broumovských kostelích. Sobotní podvečerní vystoupení si přišlo vyslechnout na 3700 posluchačů a na dobrovolném vstupném, které poputuje na péči o kostely, se vybralo rekordních 220 tisíc korun.

Svou početnou fanouškovskou základnu si rozšířil i hudební program ArtCafé, který na pravidelné středeční koncerty v klášterní Kreslírně přilákal během roku téměř tisíc lidí. Dvacet akcí ArtCafé představilo zahraniční umělce Femi Temowa, Árstídir nebo Mike Fletcher Trio, i české hudební skupiny jako Calm Season, Bardolino nebo 6NaChodníku.

Díky Norským fondům byla podpořena i loňská výstavní sezóna v klášterní Galerii Dům. Svá autorská díla zde od konce dubna do září představili umělci Monika Immrová, Michal Kindernay a Petr Dub. Novinkou byl projekt 3x2 pro klášter, díky němuž měli milovníci výtvarného umění možnost poznat šest autorů Site Specific instalací: Kryštofa Kaplana, Igora Korpaczewskeho, Pavla Mrkuse, Pavla Hoška, Jiřího Matějů a Martina Daška.

]]>
jarekb@broumovsko.cz (Jaroslav Betáš) frontpage Tue, 05 Jan 2016 07:59:32 +0000
Nová hudebně-divadelní inscenace HRA-NIC-e nejen o historii broumovského regionu http://www.aprb.broumovsko.cz/kultura/nova-hudebne-divadelni-inscenace-hra-nic-e-nejen-o-historii-broumovskeho-regionu.html http://www.aprb.broumovsko.cz/kultura/nova-hudebne-divadelni-inscenace-hra-nic-e-nejen-o-historii-broumovskeho-regionu.html 26. srpna 2015, Broumovský klášter
začátek akce 19 h
Hudebně-divadelní inscenace HRA-NIC-e

Nová hudebně-divadelní inscenace HRA-NIC-e nejen o historii broumovského regionu.

Připravují přední čeští divadelní tvůrci: režisér Radovan Lipus, scenáristka Renata Putzlacher a scénograf Šimon Caban.


Premiéra: 26. srpna v 19 hodin, sál Dřevník, klášterní zahrada

1. repríza: 27. srpna v 19 hodin, sál Dřevník, klášterní zahrada

vstupné v předprodeji: 190 Kč / 150 Kč studenti

vstupné na místě: 240 Kč / 180 Kč studenti


předprodej: Café Dientzenhofer, Klášter Broumov - od úterý 21. července

Představení HRA-NIC-e, v němž kromě dobové hudby zazní také skladby Jiřího Pavlici a písně Karla Plíhala, bude vyprávět o nutnosti vlastního zakotvení a získání kořenů, o hranicích na mapách i v lidských srdcích. Bude také pokusem pohlédnout na události minulé s nostalgií i s humorem. Kromě profesionálních tvůrců se budou na představení podílet i místní amatérští herci.

Herecké obsazení: Zdeňek Trčálek, Kajetán Písařovic, Barbara Jarkovská Humel, Zbigniew Kalina, Jaromír Chmelař, Patrycja Sikora, Martina Longinová, Vojtěch Vodochodský, Zdeněk Zelený, Antonín Kohl, Klára Nentvichová, Kateřina Vejrostová, Věra Špryňarová, Tomáš Mrština, Matěj Pátek, Renata Klicperová.

Režie: Radovan Lipus - autor projektu Šumná města, působil v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě či ve Švandově divadle v Praze.
Scéna: Šimon Caban - architekt, režisér, scénograf. Spolu s bratrem Michalem Cabanem jsou autory scénické režie ceremoniálu Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary.
Scénář: Renata Putzlacher - básnířka, překladatelka, scenáristka, dramaturgyně a brněnská polonistka.
Hudební aranžmá a nastudování: Kamil Remeš - hudebník, dirigent, badatel, učitel.
Kostýmy: Eva Kotková
Klavírní spolupráce: Pavel Čapek

]]>
jarekb@broumovsko.cz (Jaroslav Betáš) frontpage Tue, 25 Aug 2015 10:33:19 +0000
Objevujte, tvořte, malujte ještě chvíli. Unikátní výstava Play Broumovsko v únoru končí. http://www.aprb.broumovsko.cz/vize-a-regionalni-rozvoj/objevujte-tvorte-malujte-jeste-chvili.-unikatni-vystava-play-broumovsko-v-unoru-konci.html http://www.aprb.broumovsko.cz/vize-a-regionalni-rozvoj/objevujte-tvorte-malujte-jeste-chvili.-unikatni-vystava-play-broumovsko-v-unoru-konci.html Únor 2015 je závěrečným měsícem, kdy mohou návštěvníci zavítat na jedinečnou interaktivní výstavu Play Broumovsko do areálu textilních závodů Veba a.s. v Broumově. V sobotu 28. února 2015 bude otevřeno opravdu naposledy.

Téměř celý rok mohli malí i velcí návštěvníci výstavy rozvíjet svou tvůrčí mysl prostřednictvím interaktivních objektů ve dvou výstavních sálech továrny Veba. Ještě celý únor je šance v látkovém labyrintu, na prostoru více než 4 500m2, objevovat a zkoumat padesátku originálních exponátů českých i zahraničních umělců jako Kuleta, Prodvafone, Rohovka, Křeslo mámení, Ucho nebo nově instalovaný Vodní zvon.

"Branami výstavy doposud prošlo více než 35 tisíc návštěvníků, z čehož máme velkou radost. Nejen školní zájezdy z Královéhradeckého kraje, ale také rodiny s dětmi, party kamarádů i domovy důchodců a sportovní oddíly plnily po dobu deseti měsíců prostory výstavy a já pevně doufám, že poslední měsíc tomu bude stejně," řekla Markéta Hanušová, koordinátorka výstavy.

V únoru je pro návštěvníky připraven dětský karneval, který se bude konat v sobotu 7. 2. po celý den a děti i dospělí v maskách budou mít na výstavu vstup zdarma. "Na výstavě je stále co objevovat a každá Vaše další návštěva Vás utvrdí v tom, že nikdy to není stejné a pokaždé si odnesete jiný, nezapomenutelný zážitek, tak neváhejte, času zbývá pomálu," dodala Markéta Hanušová.

Pro širokou veřejnost i školní zájezdy jsou stále připraveny workshopy, můžete si odnést vlastní rámeček s fotografií z Polaroidu, vyrobit si hezké sovičky, namalovat vlastní umělecký obraz nebo třeba přání pro rodiče a prarodiče.

Součástí projektu je také unikátní regionální soutěž 99 + 1 Broumovsko oSOBnĚ. Principem je sbírání soutěžních etiket u regionálních partnerů v obchodech, restauracích, sportovních zařízeních nebo na turistických atrakcích. Již za 10 a 25 etiket získávají účastníci soutěže věcné ceny. "Mne velmi těší, že vyplněných herních plánů přibývá. Osobně jsem velmi zvědavá, z kolika herních plánů budeme losovat výherce osobního automobilu. Na ten je totiž potřeba pilně sbírat a nalepit celkem 70 etiket," řekla Markéta Hanušová a závěrem doplnila: "Děkuji všem partnerům výstavy v čele s textilními závody Veba a. s. v Broumově, Audabiacem, ProRegiony, Nadací Karla Janečka a mnoha dalšími. Bez všech podporovatelů, nadšenců a dobrovolníků by se nám nepodařilo tento nezapomenutelný a jedinečný projekt v Broumově zrealizovat. Srdečně zvu všechny na návštěvu i v měsíci únoru. Určitě to stojí za to."

Veškeré podrobné informace o vstupném, programech, objektech a soutěži naleznete na www.playbroumovsko.cz.

]]>
jarekb@broumovsko.cz (Jaroslav Betáš) frontpage Fri, 13 Feb 2015 08:19:47 +0000
Letní festival Za poklady Broumovska oslaví Rok české hudby desítkou koncertů http://www.aprb.broumovsko.cz/kultura/letni-festival-za-poklady-broumovska-oslavi-rok-ceske-hudby-desitkou-koncertu.html http://www.aprb.broumovsko.cz/kultura/letni-festival-za-poklady-broumovska-oslavi-rok-ceske-hudby-desitkou-koncertu.html Běží devátý ročník letního hudebního festivalu Za poklady Broumovska. Každou prázdninovou sobotu čeká milovníky hudby koncert špičkových českých interpretů klasické hudby. V unikátní atmosféře dietzenhoferovských barokních kostelů představí posluchačům díla českých i světových autorů Symfonický orchestr hl. města Prahy FOK, houslista Pavel Šporcl, harfenistka Kateřina Englichová nebo soubor staré hudby Cappella Mariana. Pro děti je opět připravena hudební dílna, tentokrát jako součást interaktivní výstavy Play Broumovsko.

Vstupné na všechny festivalové koncerty i na hudební dílnu je tradičně dobrovolné.
Výtěžek je určen na péči o kostely tzv. broumovské skupiny.

Oslava Roku české hudby
Devátý ročník festivalu Za poklady Broumovska oslaví Rok české hudby. “Festival uvede díla známých i méně hraných českých autorů, posluchači budou moci srovnat jejich díla s hudbou světových skladatelů. A nejen to, program nabídne unikátní retrospektivu české hudby. Na koncertech zazní postupně díla české hudby od období renesance až po současnost,” zve na festival jeho dramaturgyně Tereza Kramplová.

]]>
jarekb@broumovsko.cz (Jaroslav Betáš) frontpage Sun, 10 Aug 2014 23:00:00 +0000
Vinum et cetera 2014 http://www.aprb.broumovsko.cz/kultura/vinum-et-cetera-2014.html http://www.aprb.broumovsko.cz/kultura/vinum-et-cetera-2014.html Veřejná ochutnávka nejlepších českých a moravských vín z kolekce Salonu vín České republiky Vinum et Cetera se na nádvoří benediktinského kláštera v Broumově koná již v sobotu 7. června od 13 hodin. Kromě vína nabídne ochutnávku různých delikates a samozřejmě muziku. Tentokrát to bude cimbálovka a irská muzika v podání polské kapely.

Vinum et Cetera znamená v doslovném překladu z latiny "víno a to ostatní". Expozice vín pro degustaci představí jako každoročně padesát vzorků vybraných pro tuto příležitost hlavním someliérem Salónu vín České republiky Markem Babiszem. Celá kolekce Salónu vín pak představuje sto nejlepších vín vyhodnocených každý rok. Ty je možné veřejně ochutnat v sídle soutěže na zámku ve Valticích a právě v Broumově na Vinum et Cetera.

]]>
jarekb@broumovsko.cz (Jaroslav Betáš) frontpage Tue, 03 Jun 2014 16:58:48 +0000
Broumovsko má oceněného v soutěži Podnikatel roku 2013 http://www.aprb.broumovsko.cz/vize-a-regionalni-rozvoj/broumovsko-ma-oceneneho-v-soutezi-podnikatel-roku-2013.html http://www.aprb.broumovsko.cz/vize-a-regionalni-rozvoj/broumovsko-ma-oceneneho-v-soutezi-podnikatel-roku-2013.html Jan Školník z Agentury pro rozvoj Broumovska si odnesl titul EY Společensky prospěšný podnikatel roku 2013. Na pražském Žofíně ji v úterý 4.3.2014 převzal v rámci celorepublikového vyhlášení soutěže Podnikatel roku 2013.

Titul EY Podnikatel roku 2013 získal generální ředitel a předseda představenstva největší textilky v České republice společnosti JUTA a.s. Jiří Hlavatý. Královéhradecký kraj tak měl mezi oceněnými dva zástupce.

"Za činnost Agentury, která mimo jiné pomáhá rozvíjet myšlenku, že má smysl žít v menších městech a regionech a podporovat jejich rozvoj. Přišel s vizí, že příhraniční region Broumovsko nemusí být na okraji zájmu, ani pro potenciální návštěvníky a turisty, ani pro jeho samotné obyvatele," tak zní zdůvodnění poroty, proč byl oceněn úprávě Jan Školník z Agentury pro rozvoj Broumovska.

Soutěž EY Společensky prospěšný podnikatel roku ve spolupráci se Schwabovou nadací pro sociální podnikání od roku 2006 vyhlašuje také společnost EY. Je to soutěž oceňující podnikatele, kteří v praxi aplikují zásady podnikání tak, aby dosáhli řešení společenských problémů. Jejich podnikání není synonymem pro charitu ani filantropii. Je o zavádění praktických, inovativních přístupů zaměřených na okrajové záležitosti či skupiny společnosti a mělo by poskytovat praktickou a životaschopnou alternativu k čistě charitativní či státní politice v dané oblasti.

"Z ocenění mám ohromnou radost a uvědomuji si, že nepatří jen mně, ale celému týmu spolupracovníků a partnerů. Náš příklad může být inspirací i pro ostatní regiony. Také je o Broumově více slyšet, a tím nalézáme nové partnery jako například v loňském roce pana Jiřího Walda, se kterým společně připravujeme unikátní výstavní projekt Play Broumovsko, jehož vernisáž nás čeká už 27. března 2014," komentoval krátce své ocenění Jan Školník.

"Firmy se od sebe liší jen kvalitou zaměstnanců. Lidem je třeba dát příležitost, ale zároveň sledovat, zda ji umějí a chtějí využít," řekl královédvorský podnikatel Jiří Hlavatý, když si 20. února přebíral ocenění za nejlepšího podnikatele Královéhradeckého kraje za rok 2013. Nyní byl vyhlášen nejlepším podnikatelem České republiky za loňský rok a jako vítěz se také zúčastní červnového vyhlášení Světového podnikatele roku v Monte Carlu.

Soutěž EY Podnikatel roku (Entrepreneur Of The Year®), která vybírá nejúspěšnější průkopníky v oblasti podnikání, byla založena společností EY ve Spojených státech amerických v roce 1986. V České republice byl nyní vyhlášený už 14. ročník soutěže, ve kterém porota vybírala mezi 74 přihlášenými podnikateli z 67 firem. V jejich řadách bylo také dvanáct žen, což je zatím nejvíce v historii soutěže.

Foto archiv EY a Královéhradecký kraj

 

13650 EYcr EOY SK 2013 - loga - vitez - EY Společensky prospěšný - Gray

 

Rozhovor s Janem Školníkem v Hospodářských novinách

]]>
jarekb@broumovsko.cz (Jaroslav Betáš) frontpage Tue, 01 Apr 2014 07:32:08 +0000
Podzim 2013 http://www.aprb.broumovsko.cz/projekt-zamestnatelnost/podzim-2013.html http://www.aprb.broumovsko.cz/projekt-zamestnatelnost/podzim-2013.html Po náročném letním období, které v Broumovském klášteře proběhlo jako obvykle ve znamení zvýšeného zájmu návštěvníků a různých kulturních, společenských a vzdělávacích akcí pro ně připravených, nám pozvolna přišel podzim.

]]>
herzan@broumovsko.cz (Milan Hlaváček) frontpage Tue, 03 Dec 2013 06:27:25 +0000